Změna termínu Školního Boulder poháru 2020

Z důvodu současné situace v ČR přesouváme závod na podzimní termín.

Školní Boulder pohár je meziškolní závod v boulderingu pro žáky 2. stupně základních škol, který se každoročně koná již od roku 2014.

Od roku 2018 se ho účastní i jiné kraje, než pouze Praha. Například loni se závodu zúčastnilo 1169 dětí z 87 základních škol z celkem 7 krajů ČR.
V letošním roce budou do závodu poprvé zapojeny všechny kraje České republiky a závod se tak stavá celorepublikovou sportovní akcí.  Přihlášeno je v tuto chvíli celkem 147 škol (školy ze dvou krajů ještě přibydou), to znamená přes tři tisíce dětí!

finále Školního Boulder poháru 2019

Pravidelnou dobou konání závodu bylo po několik uplynulých let jaro a začátek léta, díky čemuž se semifinálová kola a finále mohly konat pod širým nebem. Bohužel situace nejen v ČR, ale na celém světě, je v současné době taková, jaká je. Řeší se jiné věci, než sportovní akce, školy i sportoviště jsou zavřená. A protože nikdo v tuto chvíli netuší, jak dlouho budou současná opatření ještě trvat, kdy se znovu otevřou školy a život se vrátí do normáln(ějš)ího stavu, rozhodli jsme se závod přeložit.


Tedy Školní Boulder pohár se v roce 2020 uskuteční v podzimním termínu. Přesnější datum zatím nevíme, jakmile bude jasné, vše ihned zveřejníme. Místa konání jednotlivých kvalifikačních kol zůstanou beze změny, ohledně míst konání čtvrtfinálových kol, semifinále a finále vás budeme včas informovat.

Věříme, že školy, které byly do závodu přihlášeny v jarním termínu, se zúčastní i v podzimním. Byla by velká škoda, kdyby koronavirus zastavil tuhle super sportovní akci, která má už šestiletou tradici.

Děkujeme, že jste s námi!


Diskuze

Partneři projektů

Copyright © 2021 České Sportovní Lezení. by Media Heroes s.r.o.