2.kolo BoulderZávody na fesťáku - report!

Kde se nejvíc fandí? Na fesťáku v Teplicích!

BoulderZávody MHFF TEPLICE 2019
2. kolo boulderingových závodů pro děti i dospělé

Co napsat na úvod k akci, ve které jde o několikadenní prožitek, meeting každý s každým, pivo, koncerty, pelmel sportovních aktivit a hlavně lezení...? Festival je o filmech, přednáškách, osobnostech, aktivitách - spára, stavění, skákání a lezení….to hlavně. A sportovní lezení na fesťáku, to jsou BoulderZávody. V Teplicích s totálně strhující atmosférou! Přijeďte to příští rok zažít na vlastní kůži! Budiž vám tenhle článek motivací.


Jak šel čas...
Čas letí (všem stejně) a je super mrknout se na historii - kdysi dávno, patnáct let zpět, přišel Oliváč s prvním boulder závodem na festivalu. Následoval druhý, třetí, čtvrtý. Pak přišel Honza Zozul. Dáváš do závodu co můžeš, napínáš plachtu v dešti, stavíš profily vypůjčené kde se dalo, lepíš kačky odevšud. Po iks letech přišlo sloučení, drobná selekce přírody. ČSL a výrazný progres dál - máš střechu, DJe, tým, dav diváků se znásobí několikrát, dobré závodní profily, chyty, struktury, LEDku s přenosem a opakovanými záběry. Spousta backstage know-how, ve kterém je hodně drobných střípků skládajících celkový dojem akce. I té letošní.

závody na fesťáku v roce 2010 :)

Pátek - BoulderDěti 2. kolo
Série BoulderDěti vznikla z více důvodů. Chtěli jsme na max využít postavenou závodní stage, ukázat dětem zábavný, ale přitom vrcholný bouldering, dopřát jim možnost ochutnat závodní atmosféru. V Teplicích se na pátečních BoulderDětech sešla téměř stovka dětí, která rozdělená do čtyř věkových kategorií bojovala stylem flash o každý chyt.


BoulderDěti nejsou pouze pro ty nejlepší závodníky, naopak i hobbík si závod užije a zaleze si. To s sebou ale nese občas shodu na prvních místech. Vůbec nevadí. Rychlé superfinále jako souboj o první místo mělo napínavý průběh a doprovázelo ho hlasité fandění. Obdivujeme dětskou sílu a snahu!
Dětské kolo, stejně jako to dospělé, stavěl Jenda Šolc, Viktor Pařízek a Štěpán Volf a každé kolo se hodně blížilo ideálně trefené obtížnosti.

Výsledky dětí ZDE


Třetí kolo BoulderDětí se bude konat v neděli 22. září ve Slaném. Je jedno, zda jste se účastnili prvních dvou kol, nebo ne, určitě do Slaného doražte, bude to stát za to. Bojuje se nejen o umístění v samotném třetím kole, ale také o celkové pořadí, přičemž nejhorší ze tří výsledků se škrtá! Celkoví vítězové (první tři holky a kluci v každé kategorii) dostanou tu nejlepší odměnu - soustředění s Adamem Ondrou, které se uskuteční 16. listopadu 2019 v brněnském Hangaru!Průběžné výsledky BoulderDěti po dvou kolech:

Chlapci U8
Dívky U8
Chlapci U10
Dívky U10
Chlapci U12
Dívky U12
Chlapci U14
Dívky U14

Sobota - BoulderZávody 2. kolo
Dospěláckým BoulderZávodům patří tradičně festivalová sobota. Nejde začít jinak než standardní flash kvalifikací. Uvolněná atmosférka, boulderové srandičky. Letos se účastnilo 42 holek, mezi nimi spousta silné mládeže, ale i legendy (sorry holky) jako Peťa Růžičková nebo Edita Vopatová. Chlapů bylo přes šedesát, a stejně jako u holek se potkali matadoři (kluci pardooon) s novou závodní krví. Jinak je ale mužská kvalifikace polezeníčko i pro aktuálně lezce-nepřekližkáře. Stačí se nedívat na své pořadí, jdeš porazit každý boulder sám za sebe, někdy porazí boulder tebe, jdeš na jiný, bavíš se s kámoši a kecáš o čem jiném než o boulderech.


Večerní finále bylo pro top osmičku. Už v kvalifikaci ukázaly mezi holkami všem záda Edita a Peťa. Spíš těžší finále pustilo do dvou topů Janu Vincourkovou, která se tím poslala na druhé místo před Petru Růžičkovou. Suverénní Edita Vopatová vylezla všechny čtyři bouldery.
Divácká hnací síla samozřejmě jela už při ženském finále, na mužské byla ještě o něco bouřlivější.
Stavěči předvedli parádní výkony. V chlapském finále se dokonale projevila trefená obtížnost boulderů. Všichni pokusovali a do posledního chytu nešlo odhadovat, kdo dá top. Vojta Trojan zaslouženě ukořistil druhé místo, technické bouldery se nelezou často a tedy i posílají na vyšší příčky. Dva topy znamenaly třetí místo pro Romana Kučeru. Ze čtvrtého měl velkou radost dříve velký útočník Honza Chvála. První místo a všechny topy na první pokus sebral Martin Stráník, který do Teplic přijel doslova z letiště z Mistrovství světa v Japonsku. Děkujeme :)!


Výsledky dospělých ZDE

Před finále samotných boulderzávodů se odehrálo ještě jedno finále - Ocún High jump! Neskutečný letky! Kromě toho se mezi finálemi holek a kluků letos nově odehrála i přednáška. Gabča Vráblíková hovořila o svém lezeckém životě, který zdobí výkony jako např. THC XIb v Labáku, či další extrémy obtížnosti 8c+ až 9a. Obdržela potlesk a novinku - cenu za výstup roku od festivalu.


Slaný 2019

I dospělí budou mít ve Slaném svůj závod, půjde o finálové kolo, do kterého postupuje 22 nejlepších holek a kluků z prvních dvou kol. Kdo je propásl, nevěšte hlavu, šance ještě bude - v pátek 20. září, tedy den před finálovým kolem BoulderZávodů, se ve Slaném uskuteční open závod O pohár Královského města Slaný.
Závod pro lezce všech úrovní, z něhož 3 nejlepší ženy a muž doplní postupující do sobotního finále.

Seznam postupujících z prvních dvou kol BoulderZávodů - Muži a Ženy

Na závěr posíláme náš dík všem, kdo se na teplických BoulderZávodech podíleli, ať už je jejich práce viditelná/slyšitelná nebo ne, jmenovitě Brťák a Pítrs alias speakři, DJ Jirka Faxík, stavěči (Jenda, Viktor, Štěpán), tým rozhodčích a organizátorů…. No a hlavně ti tři, kteří mají celý tenhle kolotoč na svědomí - Velkej, Malej a Chytrej :))


Děkujeme taky Mezinárodnímu horolezeckému filmovému festivalu za poskytnuté pole a hlubší spolupráci. 

A hlavně díky vám všem, kdo jste dorazili a podpořili tím naše snažení! Vy jste hnací síla a palivo tohohle všeho!

Pořadatel akce

Partneři akce
Diskuze

Partneři projektů

Copyright © 2020 České Sportovní Lezení. by Media Heroes s.r.o.