1.kolo BoulderZávody 2019

1. kolo Boulderzávodů 2019 je za námi a přinášíme vám report jaké to celé bylo.

1. kolo Boulderzávodů 2019
První letošní akce se konala pod širým nebem, a to na pražském holešovickém Výstavišti na nové venkovní bouldrovce. Kromě ní stála hned vedle ještě další mobilní stěna a taky Balvan s klouzajdou pro děti. V neděli, kdy se konal dětský závod, jsme "relax" zónu rozšířili ještě o skákací hrad a parkourové hřiště. Takže kdo přišel, neprohloupil, ať už závodil, nebo ne.Závod pro dospělé se konal v sobotu 15.6.2019 své síly, techniku, dynamiku a kůži prověřili nejen dospělí, ale i mládež od U16. Počasí podmínkou zrovna neoplývalo, ale i přes panující horko to vlastně bylo celkem v pohodě. Dopoledne bylo pod mrakem a odpoledne už pak na samotnou stěnu slunce nesvítí. Teplo bylo samozřejmě i tak, ale kousek od stěny stála mlžítka - super udělátka rozprašující vodu, takže stačilo pod ně zaběhnout a zchladit se třeba i v průběhu závodu.O parádní bouldery jak v kvalifikaci, tak ve finále, se postaralo stavěčské trio Vilda ChejnMichal Kalvas a Ríša Pařil.

I přes horké letní počasí závodníků dorazila spousta, což nás moc těší a tímto bychom jim všem rádi poděkovali za podporu BoulderZávodů. Celkem se závodu zúčastnilo 23 žen a 44 mužů. Do odpoledního/večerního finále se probojovalo nejlepších 8 holek a 9 kluků (zde bylo o jednoho víc díky finálové účasti Rishata Khaibullina z Kazachstánu).

Kvalifikace
Kvalda se odehrála zvlášť pro ženskou kategorii, zvlášť pro mužskou. Chlapi byli navíc vzhledem k většímu počtu závodníků rozděleni na dvě skupiny. Každá kategorie měla připravených celkem 10 boulderů a k tomu 90 minut času na přelezání střídající se s návštěvami mlžítek :)

Celkové výsledky kvalifikace zde:
kvalifikace ženy
kvalifikace muži

Výsledky a informace se vylepovali na krásnou zlatou Caravellu od Auto Podbabská. Lepší nástěnku jsme si nemohli přát :).


Finále
Čtyři bouldery, lezení na onsight, super výkony, příjemná atmosféra, Chemici z repráků a aspoň o trošku nižší teplota :) To vše bylo finále. Nejdřív se představily holky, hned po nich kluci. Vítězství si nakonec odvezli stálice české závodní scény, a to Edita Vopatová a Martin Stráník. Stříbro brali Nikola Králíková a Kuba Skočdopole a na třetí příčku vystoupali Adéla Bajerová a Rishat Khaibullin.
Bohužel se během finále stal úraz, a to Lence Slezákové, která lezla parádně a určitě by tam ještě nějaký top byla poslala. Bouldering i přes svoji krásu a relativní bezpečnost je sportem, kde k úrazu není daleko. Lenka vypadla z topového chytu a nešťastně dopadla přímo na koleno, byť na měkkou posuvnou matraci. Myslíme na tebe Léňo a přejeme ti co nejrychlejší uzdravení!Určitě stojí za připomenutí, že v sérii BoulderZávodů lezci sbírají body za obě kola (to druhé se bude konat na fesťáku v Teplicích 24.8.) a nejlepších 22 holek a 22 kluků postoupí do třetího finálového kola. Kromě nich se do něj probojují i první tři holky a kluci ze závodu O pohár královského města Slaný, který se bude konat ve Slaném v pátek 20. září, tedy den před samotným finálovým kolem BoulderZávodů. Celkoví vítězové série soutěží mimo jiné o prize money v hodnotě 10.000,- (1. místo), 5.000,- (2. místo) a 3.000,- (3. místo).

Body v průběžném pořadí můžete sledovat zde:
Průběžné výsledky k postupu do finálového kola.xlsx


Celkové výsledky finále:
finále ženy
finále muži


je to ale kočka, ta vlevo, co? :)

 

Ještě jednou děkujeme všem za účast. Je to pro nás velkou motivací ke všemu, co děláme. Užívejte léto a těšíme se naviděnou v Teplicích!

Autorem fotek je Marek Duda.


Děkujeme partnerům za jejich podporu:   
 
 

                                      

                                            


Diskuze

Partneři projektů

Copyright © 2020 České Sportovní Lezení. by Media Heroes s.r.o.