Vzdělávání

Jedním z klíčových prvků koncepce rozvoje českého sportovně lezeckého prostředí je pro nás kvalitní školení trenérů. V současné nabídce kurzů pořádaných v Česku postrádáme kurz zaměřený na práci s dětmi do 14 let v kroužcích a oddílech. V tomto věku se pokládají základy veledůležitého zdravého a efektivního pohybu, vytváří se vztah ke sportu, začíná se formovat vnímání sebe a svých myšlenkových pochodů při lezení i objevování svého přirozeného místa při tréninku ve skupině. Umožnit zdravý rozvoj, nebo alespoň co nejméně pokazit, ve všech těchto výše zmíněných aspektech malého svěřence, by mělo být cílem každého trenéra a teprve na těchto základech je možné rozvíjet specifické tréninkové prostředky a závodní návyky starších svěřenců.

České sportovní lezení z.s. je držitelem akreditace MŠMT pro vzdělávání trenérů sportovního lezení.
Máme vypracován ucelený systém trenérských licencí, který ctí fyzický a psychický potenciál malých lezců dle jejich věku a umožňuje trenérovi rozvíjet celé spektrum schopností a dovedností, jež jsou třeba k zdravému rozvoji dítěte a mladého člověka a následnému tréninku dospělých.

Máme za sebou již tři pilotní běhy školení, ve kterých jsme vyškolili více než 45 trenérů. Ti nám zároveň poskytli kvalitní zpětnou vazbu, jejíž zapracování umožnilo zvýšení úrovně připravovaného školení. V roce 2020 otevřeme další kurz Trenérské licence C pro veřejnost, ve kterém se účastníci dozví o zdravém a efektivnímu pohybu na stěně, lezeckých hrách na stěně i mimo stěnu, o základech psychologie a pedagogiky, základech anatomie a základech plánování tréninku.Pro absolventy trenérského kurzu C nabízíme možnost pokračování vzdělávání systémem víkendových seminářů a workshopů, kdy po složení závěrečných zkoušek obdrží plnohodnotnou B licenci Trenér Sportovního lezení. Připravované semináře budou v případě nenaplnění studenty B licence nabízeny i veřejnosti. Snažili jsme se o co největší kvalitu v osobách lektorů, takže se můžete těšit například na Patxiho Usobiagu, který představí plánování tréninku, o rychlosti bude přednášet Libor Hroza ml., o tréninku lezení na obtížnost Iva Vejmolová a další.  Podrobnosti o B licenci zveřejníme v dohledné době.

Kromě trenérských licencí připravujeme i další semináře v oblastech fyzioterapie, pedagogiky, psychologie a další související témata. Jako první nás čeká v prosinci seminář samotného Adama Ondry!Připravované akce:

Seminář s Adamem Ondrou na trénink síly a moderní bouldering 
Termín:                     13.-15.12.2019
Cena semináře:    Držitel C (student B)    5.000,- Kč
                                    Oddíl ČSL                         5.300,- Kč
                                    Komerční cena              6.000,- Kč
Info a přihlášení na adrese: csltrener@gmail.com

Aktuální informace o dalších připravovaných akcích se budou průběžně objevovat zde na stránkách.


Partneři projektů

Copyright © 2020 České Sportovní Lezení. by Media Heroes s.r.o.