finále 2020

AKTUALIZACE - Školní Boulder pohár 2020 - přesun termínu:
Stejně jako každý rok se měl závod v roce 2020 konat v jarním termínu. Z důvodu koronavirové situace jsme ale nuceni termín přesunout. Závod se tedy v roce 2020 uskuteční na podzim. Až budou známé přesné termíny jednotlivých kol, vše ihned zveřejníme zde na stránkách.
Děkujeme, že jste s námi! Podrobnosti ZDE.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O co jde

Školní Boulder Pohár (ŠBP) je celorepubliková soutěž ve sportovním lezení (boulderingu) pro žáky II. stupně základních škol a I. - IV. ročníku víceletých gymnázií.

Jedná se o lezení v malé výšce nad měkkými matracemi. Cesty (bouldery) jsou postavené tak, aby si zalezli pokročilí lezci i ti, kteří si chtějí pouze vyzkoušet něco nového. Bouldering je bezpečná a zábavná forma pohybu, při které se zapojuje celé tělo. ŠBP je soutěž jednotlivců.

Proč byste se měli zúčastnit

Hlavní myšlenkou soutěže je ukázat dětem přirozenou formu pohybu a poskytnout jim nevšední zážitek.

Průběh závodu  

Kvalifikace: Kvalifikační kola se odehrávají v jednotlivých krajích v místních spolupracujících centrech (viz níže). Ideální počet soutěžících pro kvalifikaci je 20 dětí z II. stupně jedné školy. Děti přijedou ve zvoleném termínu (jaro 2020) na lezeckou stěnu, kde si během 90-120 minut odlezou závodní bouldery pod dohledem zkušených instruktorů, kteří za děti během závodu nesou odpovědnost. 

Čtvrtfinále: Čtvrtfinálová kola probíhají v rámci sloučených krajů.

Semifinále a finále: Odehrávají se ve stejný den (semifinále dopoledne, finále odpoledne), vždy na velké venkovní závodní stage. Celý den je pojatý jako sportovní festival škol. Děti a celé třídy, které přijedou fandit závodníkům, si mohou na místě vyzkoušet doprovodný sportovní program. Vyhlašování jsou 3 nejlepší dívky, 3 nejlepší chlapci a 3 nejlepší školy.

Od roku 2020 plánujeme zapojit všechny kraje ČR. Školní Boulder pohár je obřím celorepublikovým projektem. Díky vícekolovosti se ho může účastnit skutečně velké množství dětí.


Startovné činí 1000,-/škola.

Partneři projektů

Copyright © 2020 České Sportovní Lezení. by Media Heroes s.r.o.