Report z tréninku BoulderDětí s Adamem Ondrou

Každý, kdo pořádá závody, zná tohle dilema moc dobře. Ceny pro vítěze. Co jim dát? Aby to nebyla hloupost, líbilo se jim to, neskončilo to zhrabané někde pod postelí, případně v nejmenované facebookové skupině mezi položkami na prodej. Navíc v ideálním případě by to mělo být něco, co obdarované posune dál v jejich lezení.
Občas se stane, že se všechny tyhle požadavky podaří sklobit dohromady. A troufáme si říct, že nám se to v případě letošních BoulderDětí povedlo :)


Celkoví vítězové všech kategorií (vždy první tři) si v sobotu 16. listopadu zatrénovali v brněnském Hangaru s Adamem Ondrou. Motivace jako blázen! Může být něco víc, než když s vámi leze, radí vám a chválí vás nejlepší lezec světa? Však taky žádný z výherců na akci nechyběl :)Celá akce začala v devět hodin ráno, kdy startoval trénink vítězů kategorií U8 a U10. Celkem 12 BoulderDětí si nejdřív poslechlo Adamovo povídání o lezení a trénování, a potom už se začalo bombit. Děti pod vedením Adama a Ivy Vejmolové zkoušely přelézat bouldery, které normálně v Hangaru lezou dospělí! A šlo jim to skvěle. Ono vědomí, že se na vás dívá Adam, vám dodá krapet síly navíc :) Adam dětem vysvětloval některé lezecké techniky a když se někomu nepodařilo boulder topovat, radil, co udělat lépe.

Kromě Adama s Ivou a rodičů se na děti přišel podívat i štáb pořadu Lvíčata, který vysílá ČT Déčko. Natáčeli průběh akce a s některými z dětí dělali rozhovory. Tento díl se bude vysílat 7.12.2019.Po nejmladších začal trénink pro vítěze kategorií U12 a U14. S těmihle bombery už si nezadá kdejaký dospělák. Však také přítomní lezci z řad veřejnosti často jen nevěřícně koukali, co všechno tihle mlaďoši dokážou. Takže se zkoušely těžké bouldery, připojil se i Kuba Konečný a spolu s Adamem dětem bouldery průběžně přestavovali a upravovali, aby se daly zkoušet další a další věci. Děti si braly jejich rady k srdci a s každým dalším pokusem se jim daná technika nebo krok dařily o něco líp.
Na závěr se Adam ještě všem, kdo chtěli, podepsal. Celá akce byla pro děti super motivační, ale nejvíc to bylo vidět právě u skupiny starších, kteří už skutečně trénují a mají své lezecké cíle. Přejeme všem BoulderDětem, ať je lezení pořád baví, děkujeme jim i rodičům za účast na akci a budeme se těšit na shledanou zase příští rok na závodech.A hlavně děkujeme Adamovi, Ivě a Kubovi, že nám umožnili tuhle akci zorganizovat a celou dobu se dětem maximálně věnovali a snažili se jim předat co nejvíc znalostí, ale i lezeckého nadšení. Díky moc!

A děkujeme také fotografovi akce, Radmilu Schneiderovi, za úžasné zachycení atmosféry a důležitých momentů. Celou galerii fotek z akce můžete najít přímo na Radmilových stránkách ZDE. Budete-li fotografie dále zveřejňovat (např. na svých sociálních sítích, ale i jinde), opatřete je prosím označením @radmilschneider a @ceskelezeni


Velký dík patří také partnerům celé série BoulderDěti, kteří nám pomáhají tvořit závody takové, jaké jsou.Organizátorem akce je

Diskuze

Partneři projektů

Copyright © 2020 České Sportovní Lezení. by Media Heroes s.r.o.