Závodní report vol. 1

O víkendu 22. a 23. 2. 2020 se v mágem prosyceném brněnském Hangaru pod společnou taktovkou Českého sportovního lezení a Českého horolezeckého svazu uskutečnilo 1. kolo Českého poháru v boulderingu.

Jednalo se zároveň o první ze dvou nominačních závodů do reprezentace, takže účast byla skutečně hojná, což nás velmi těší!

Bezmála 300 účastníků

Do Brna se v průběhu víkendu sjelo skoro 300 bomberů a bomberek všech věkových kategorií. Celé klání v sobotu zahájila kategorie B (ročníky 2005 - 2006), jejíž obratné počínání na boulderech dávalo tušit, že celý den bude skvělou podívanou. V průběhu dne se pak na scéně prostřídali ještě kategorie A (2003 - 2004), Junioři (2001- 2002), ženy a muži.Kromě českých závodníků a závodnic se závodu zúčastnila i řada zahraničních lezců, konkrétně ze Slovenska, Polska, Ukrajiny a samozřejmě i náš počeštěný Kazach Rishat :)

Dramatické finále

Největší pozornost diváků pak tradičně strhávala finálová kola, kam se kvalifikovalo 8 žen a 11 mužů, mezi nimi i řada velmi mladých závodnic a závodníků, kteří svým zkušenějším vzorům razantně šlapou na paty. Profily prořídly, hodina pokročila a na scéně se objevily lezecké hvězdy nejen tohoto víkendu. Diváci mohli sledovat zajímavý souboj na těžkých bouldrech, z nichž některé zůstaly takřka nepokořeny, nebýt např. vítěze mužské kategorie a několikanásobného mistra ČR Martina Stráníka.


Ten měl ovšem naopak překvapivě namále hned u prvního boulderu, který topoval až cca 15 vteřin před vypršením limitu a nechával tak všechny do poslední chvíle v užaslém napětí. Svůj zatím největší závodní úspěch zaznamenal junior Štěpán Potůček, jenž se poprvé ve své lezecké kariéře probojoval na bednu v kategorii mužů a v silné konkurenci obsadil 3. místo.


Zajímavou zápletku přineslo i ženské finále, kde první postupující a suverénní Eliška Adamovská byla vytlačena na 2. místo vítěznou jmenovkyní Eliškou Bulenovou rozdílem pouhých tří pokusů a těsně se jí tak nepodařilo napodobit svého bratra Adama, vítěze kategorie B.


Kompletní výsledky naleznete zde:

Dívky, Chlapci (kategorie B, A, Junioři) Ženy, MužiBoulderděti

V neděli se Hangar naplnil nadšeným brebentěním našich nejmladších – přijely boulderděti, aby poměřily své síly v 1. kole Českého poháru U14. I ony, za podpory svých rodičů, podávaly strhující výkony a jednoznačně prokázaly, že jejich sobotním kolegům vyrůstají kvalitní soupeři.


Kompletní výsledky naleznete zde:

Dívky, Chlapci (kategorie U10, U12, U14)


Poděkování

Závodníci všech věkových kategorií bojovali v krásných a zajímavých boulderech, které pro ně stvořili zkušení boulderarchitekti– stavěčské trio Denis Pail, Štěpán Volf a Vojta Vlk.


Velké poděkování za podporu patří také partnerům závodu – Auto Podbabská, Ocún, For Caravan a také všem pořadatelům, organizátorům a pomocníkům za zajištění hladkého průběhu nabitého závodního víkendu.

Organizátor:


Pořadatel:


O fotodokumentaci ze závodu se postaral Radmil Schneider:
Fotky ke stažení – budete-li fotografie dále zveřejňovat (např. na svých sociálních sítích, ale i jinde), opatřete je prosím označením @radmilschneider a @ceskelezeni

Díky všem, kdo jste dorazili do Brna, a těšíme se naviděnou už za dva týdny v Praze na 2. kole!


Diskuze

Partneři projektů

Copyright © 2020 České Sportovní Lezení. by Media Heroes s.r.o.